ANDRAGOŠKO UČILIŠTE ZVONIMIR
Ustanova za profesionalnu orijentaciju i obrazovanje

EKONOMIST

Program osposobljavanja

Program za stjecanje zanimanja ekonomist obuhvaća temeljna znanja za samostalni rad na području vođenja knjigovodstva i računovodstva za razna poduzeća i ustanove, osposobljavanje za govornu i pisanu komunikaciju, postojanje, funkcioniranje i međuzavisnost ekonomskih sustava u prostoru, samostalnu komunikaciju s poslovnim partnerima, upoznavanje polaznika s automatizacijom poslovnih komunikacija, osposobiti za samostalno svladavanje svih radnih procesa u poduzeću, poslova vezanih uz ekonomsko poslovanje, poslova vezanih za osnivanje i vođenje poslovanja tvrtke i simulaciju poslovanja, kako bi učenici kroz poslovne situacije bolje razumjeli osnove tržišnog gospodarstva i poduzetništva, te razvili poduzetnički duh i osposobili za samostalne poduzetničke pothvate kroz primjenu kreativnih i inovativnih tehnika i izradu poslovnog plana.
Nastava se organizira u učionicama Andragoškog učilišta Zvonimir.

Program za stjecanje srednje stručne spreme

EKONOMIST

UVJETI UPISA

Završena osnovna škola, dio srednje škole (doškolovanje) ili srednja škola (prekvalifikacija), domovnica, rodni list

NASTAVNI PLAN I OKVIRNI PROGRAM

Stručna praksa

UKUPNO

X

Program za stjecanje zanimanja ekonomist provodi se konzultativno-instruktivnom nastavom

Troškove školovanja u programu srednjoškolske izobrazbe odraslih snose polaznici osobno, odnosno onaj tko ih upućuje na školovanje

Na kraju uspješno završenog razreda polazniku se izdaje razredna svjedodžba, a na kraju uspješnog školovanja svjedodžba o završnom ispitu.

Ispitni rokovi za pojedine predmete i završni ispit posebno se utvrđuju terminskim planom koji je sastavni dio Godišnjeg plana rada škole.

Polaznicima koji se upisuju u program prekvalifikacije, dokvalifikacije ili za nastavak školovanja u istom programu, priznaju se ranije stečene svjedodžbe, uz obvezu polaganja razlikovnih i dopunskih ispita. Razlikovne i dopunske ispite utvrđuje škola.

Upisi, konzultacije i ispiti se održavaju u prostorijama Andragoškog učilišta Zvonimir, a praktična nastava u trgovinama.

Ekonomist - cijene

Razred