Kako pripremiti ustanovu za nadzor i inspekciju

Odgojno-obrazovne ustanove u Republici Hrvatskoj, čija je djelatnost regulirana posebnim zakonima i podzakonskim aktima, u nadležnosti su Ministarstva, znanosti, obrazovanja i sporta. Zbog značaja i posebne važnosti, a radi osiguranja standarda i kvalitete, sustav odgoja i obrazovanja podliježe nadzoru i inspekciji.

Inspekcijski nadzor provode prosvjetni inspektori u skladu s odredbama Zakona o prosvjetnoj inspekciji. Inspektori obavljaju nadzor izravnim uvidom u opće i pojedinačne akte te uvjete i način rada   koje obavljaju odgojno-obrazovnu djelatnost. Svaka škola organizira i provodi odgojno-obrazovni rad u skladu sa važećim zakonskim propisima, a za čiji rad je odgovoran ravnatelj ustanove.

Seminar je namijenjen ravnateljima i tajnicima u osnovnim i srednjim školama, učeničkim domovima i ustanovama za obrazovanje odraslih.

Što sve prati i ocjenjuje služba nadzora, koje su obveze škola i koje su posljedice neizvršavanja obveza saznat ćete od kompetentnih stručnjaka iz prakse.

Seminar će se održati 23. - 24. studeni 2012. godine u ZAGREBU, HOTEL DUBROVNIK, Gajeva 1 s početkom u 10.00 sati.

Detalje seminara, raspored kao i ostale informacije provjerite na slijedećem linku:

SEMINAR: 23.-24. studeni 2012.