Seminar za Nastavnike-instruktore iz zaštite na radu.

ANDRAGOŠKO UČILIŠTE ZVONIMIR ZAGREB ORGANIZIRA seminar za Nastavnike-instruktore iz zaštite na radu.

Zakonom o zaštiti na radu popisana je obveza osposobljavanja osoba na radu za rad na siguran način. Temeljem članka 5. ovo Zakona, osobama na radu smatraju se  i učenici na praktičnoj obuci (praktičnoj nastavi i stručnoj praksi).

Također, temeljem članka 5. Pravilnika o načinu organiziranja i izvođenja nastave u strukovnom obrazovanju (Narodne novine, broj 140/09.) škola je dužna, za učenike prvih razreda i polaznike u obrazovanju odraslih, prije uključivanja u izvođenje laboratorijskih vježbi i praktične nastave, provesti osposobljavanje za siguran rad i provesti ispit.

Osposobljavanje i provjeru znanja mogu provoditi samo nastavnici koji su za to posebno stručno osposobljeni.

Seminar je namijenjen nastavnicima tehnologije zanimanja, voditeljima praktične nastave,  stručnim učiteljima, mentorima i drugim nastavnicima koji sudjeluju u organizaciji i pripremi učenika ili polaznika za uključivanje u praktičan rad.

Seminar će se održati 29. travnja 2016. godine u prostoru Andragoškog učilišta Zvonimir u Zagrebu, Rubetićeva 16, s početkom u 9.00 sati.

Program, cijene i ostale informacije na slijedećem linku:  SEMINAR.